מייצג שנראה כמו ציור וציורי רצפה שנראים כמו מייצג בנהריה

ההגדה מתעוררת לחיים בנהריה זה היה הנושא של היצירות שלי בנהריה לקראת פסח 2021. האירוע הוזמן על ידי עריית נהרייה והופק על ידי קבוצת ” ראש חוצות וג’קי בכר”. אני ובעלי המקסים, שהוא גם השותף שלי, יצרנו מייצג מדהים – “ארמונו של פרעה מלך מצרים”. מייצג זה שימש גם בטור במה להצגה “ההגדה מתעוררת לחיים בנהריה” של תיאטרון המדיטק וגם בטור ביתן סלפי מדהים עם אשליה דו-ממדית שהופכת את כל האובייקטים האמיתיים שנמצאים בתוך הביתן לציורים.
יצרתי גם שני ציורי רצפה תלת-ממדיים בטכניקת ציור – אנאמורפוזה. הנושא של הציורים האלה, כמו שאתם יכולים לדמיין, גם הוא קשור להגדה. אם להיות יותר מדויק, הנושא של הציור הראשון הוא “מכת אַרְבֶּה”. הנושא של הציור השני היה “מכת צְפַרְדְּעִים”. שני ציורים נוצרו בטכניקת אנאמורפוזה. שימוש בטכניקת ציור זו מאפשרת לאומן ליצור אשליה של אובייקטים תל-ממדים על פני שטח דו-ממדי.
אני מאוד נהניתי ליצור גם את המייצג וגם את הציורים, אומנם הפעם יצירת המייצג איתגר אותי יותר. הסיבה לך היא שהפעם אני והבעלי היינו אמורים ליצור תפאורה בעצמנו ולא להשתמש ברהיטים ואובייקטים אחרים שנוצרו בעבר על ידי משהו אחר. האובייקטים שיצרנו באופן ידני הם שני עומדים שהותקנו בצדדים של כס מלכות של פרעה ושני עמודים נוספים קטנים יותר שגם הותקנו ליד כס המלכות. יצרנו גם פסל של חתול מצרי שחור. ציירנו על העמודים, על החתול וכמובן על כס המלכות, רצפה והקיר האחורי של הביתן.
יצירת העמודים והתקנתם הייתה הרפתקה אמיתית ! השתמשנו בצינורות תעשייתיות כל אחד באורך של כ4 מטר וקוטר של 50 סנטימטר. אובייקטים כל כך גדולים לא נכנסים אפילו באוטו מסחרי כמו ברלינגו\קנגו. הייתי אמורה להביא על הגגון של אוטו פרטי סטנדרטי שלי. הם נראו כמו משגרי טילים אמיתיים! בזמן הנסיעה שמתי לב שכמעט כל הנהגים האחרים על הכביש היו המומים כאשר ראו כזה דבר לידם. והם היו ממש בשוק אחרי שראו שהנהג הוא בעצם אישה ולא איזה פועל שרירי 😊
תהנו מהאוסף של התמונות מהאירוע ותהליך הכנה לאירוע. (הצילומים של הצגת תיאטרון המדיטק – תומר הלדשטיין.)
תיאטרון המדיטק עם ראש העיר נהריה במיצג של אנה קוגן ומקס פילנקוילדים מצטלמים במיצג של אנה קוגן ומקס פילנקושני צינורות שהפכו לעמודים של ארמונו של פרעה מלך מצריםעמודים של ארמונו של פרעה מלך מצרים בתהליך הכנהאנה קוגן מציירת על הקפיטל של הארמונו של פרעה מלך מצריםאנה קוגן ומקס פילנקו בתהליך הקמה של מיצג ארמונו של פרעה מלך מצריםסקיצה על ידי אנה קוגן בשביל ציור רצפה תלת מימד מכת צְפַרְדְּעִיםהתחלה של תהליך יצירה של ציור רצפה מכת צְפַרְדְּעִיםציור רצפה תלת ממד מכת צְפַרְדְּעִים בתהליך הכנהציור תלת מימד מכת צְפַרְדְּעִים מוכןסקיצה על ידי אנה קוגן בשביל ציור רצפה תלת מימד מכת אַרְבֶּההתחלה של תהליך יצירה של ציור רצפה מכת אַרְבֶּהציור רצפה תלת ממד מכת אַרְבֶּה בתהליך הכנהציור תלת מימד מכת אַרְבֶּה על ידי אנה קוגן מוכןצבעים ומכחולים של אנה קוגן שהיא השתמשה בשביל היצירות שלהציירת אנה קוגן לאחר סיום עבודה על המייצג וציורי רצפה בנהריה
בשביל לראות יותר מייצגים לאירועים שיצרתי ומציורי תלת מימד שונים, אתם מוזמנים לבקר בגלריית ציורים לעסקים פה, ובגלריית ציורי תלת מימד פה.
!