מה יכול להיות מחיר ציור קיר

הנושא שהכי מעניין לקוח אחרי בחירת ציור קיר הוא המחיר. לקבוע מחיר ציור קיר מראש זה דבר בעייתי בגלל שהמחיר הוא בעצם תוצאה של כמה דברים: שטח של ציור קיר, איכות וסוג של צבעים, טכניקת עבודה, חומר שעליו מציירים, מקום שבו רוצים את הציור. כל זה צריך להלקח בחשבון.
שטח של ציור קיר:
ציר קיר עצום בבית עסק ציור קיר קטן בבית חולים
ברור שציור קיר קטן יעלה פחות מציור גדול. אם לקחת בחשבון שהמחיר הבינוני למטר מרובע של ציור קיר הוא כ-150 ש”ח, אז צריך פשוט להכפיל את מספרם של המטרים המרובעים של השטח שאתם רוצים לכסות בציור, ב150 ש”ח. למשל, אם הציור שלכם אמור לכסות קיר של 3 מטרים ברוחב ו2.20 מטרים בגובה, אז החישוב הוא (3*2.2)*150=990 ש”ח. חשוב להבין גם שלצייר קירות ברוב המקרים זה לא משתלם לעבוד על הזמנה של 150 ש”ח: הוצאות הדלק, יום עבודה שלם מבוזבז וכו. צייר קירות ירצה לפחות 1000-1200 ש”ח, אפילו אם אתם רוצים להזמין ציור קיר קטן של 1 מטר מרובע.
איכות וסוג של צבעים:
ציור של ויני פו צבעים כההים איכותיים ציורי קיר דובוני אכפת לי – גוונים בהירים יותר
הצבעים הכי יקרים הם צבעים של כל מיני גוונים של מתכות כזהב, כסף, נחושת וכו’. גוונים כהים יותר עולים יותר כסף מהגוונים הבהירים. בכל חנות צבעים יש מניפת צבעים שבה גוונים מחולקים לבסיסים ולכל בסיס יש אות. P זה הבסיס הכי בהיר, A זה הבסיס הכי כהה. כמה שהבסיס יותר כהה הוא יותר יקר. צבע לבן של נירלט עולה בסביבות 300 ש”ח ל-18 ליטר. וצבע על בסיס A שהוא הבסיס הכי כהה יכול לעלות 400 ש”ח. בנוסף צריך לציין שצבע שמן הוא צבע יותר יקר מאקריליק ויכול לעלות בסביבות 500 ש”ח ל-18 ליטר. אם לקחת את הדוגמה שלנו, של 990 ש”ח ולהוסיף למשוואה את צבע השמן, נצטרך להוסיף עוד 200 שח שזה ההבדל בין עלות צבע אקריליק שעולה 300 ש”ח ושל שמן שעולה 500 ש”ח. בשלב הזה המחיר שלנו הופך להיות 990+200=1190 ש”ח.
טכניקת עבודה:
ציור על קיר פשות ציור קיר מורכב ירושלים עתיקה
כמה שציור יותר מורכב ויש בו יותר פרטים הוא יותר יקר. אם לקוח רוצה לשלב בציור פורטרטים של בני משפחתו זה גם משנה את המחיר. אם נמשיך לשחק אם המחיר שלנו של 1190 ש”ח ונרצה את הציור מאוד מורכב, אז נצטרך להכפיל 1190*3=3570 ש”ח.
החומר שעליו מציירים:
ציור על קיר שפריץ לא חלק ציור על קיר חלק חדר בנות
כמה שקיר פחות חלק, כך הציור יותר יקר. המחיר של ציור על קיר שפריץ גס ופח ברזל עולה פי 2 מהציור על קיר גבס או בטון חלק. אם נמשיך עם החישוב שלנו של 2975 ש”ח ונוסיף את הגורם של קיר שפריץ גס נקבל מחיר ציור קיר 3570*2=7140 ש”ח.
המקום שבו רוצים את הציור:
ציור קיר בגובה עיניים ציור קיר מאוד גבוה
אם גובה ציור הקיר מצריך שימוש בסולם, פיגום או מעלית זה מעלה את המחיר של הציור. כך למשל ציור קיר בתקרה יעלה פי שתים מהמחיר של ציור בקיר רגיל בגובה העיניים. ציור רצפה יעלה גם פי 2.5-3 יותר מהמחיר של ציור קיר בגובה העיניים. בשביל לקבל הערכה כמה יעלה ציור תקרה או רצפה שלכם, צריך לקחת מחיר ממוצע של 150 ש”ח ולהכפיל אותו פי 2 או פי 3. אם נמשיך עם המחיר שלנו של 7140 ש”ח ונרצה ציור רצפה נצטרך להכפיל 7140*2.5=17850 ש”ח.
יש גם חשיבות לאזור מגורים של הלקוח, כלומר אם הלקוח גר בדרום או בצפון אז המחיר עולה.
כמובן כאשר אתם מגיעים לסכומים גבוהים כאלה כמו שהגענו אליהם קודם, אפשר בדרך כלל לקבל הנחה משמעותית מצייר קירות. במיוחד אם מדובר על תקופות שקטות יחסית בתחום ציורי קיר כמו ינואר\פברואר, או חודש\חודשיים אחרי פסח. אז אל תתייאשו והזמינו את ציור חלומותיכם!
להגיד כמה יעלו ציורי קיר בלי לראות את הקיר ולדעת מה הלקוח רוצה שיהיה מצויר בו, הוא דבר בלתי אפשרי. אני ממליצה לפנות אלי (ציירת קירות אנה קוגן) בטלפון, במייל או דרך טופס יצירת קשר.
בנוסף בנינו מחשבון עלות ציורי קיר וגרפיטי שאמור לעזור ללקוחותינו לקבל הערכה שטחית על מחירים של ציורי קיר וגרפיט. המחשבון מבוסס על אותה נוסחה שפירטנו עליה בכתבה הזאת.
*הכתבה עודכנה ב-30/04/2020.
!