ציור שמן על קנבס של פייר רנואר “ארוחת בוקר בבית הסירה” בשביל לקוח מת”א

לא מזמן ציירתי בהזמנה את ההעתק של הציור המפורסם "ארוחת בוקר בבית הסירה" מעט הצייר הצרפתי פייר אוגוסט רנואר. הציור הוזמן על ידי לקוחות מרמת גן. גודל הציור שביצעתי הוא 110 ס''ם על 90 ס''ם. הגודל של הציור המקורי הוא 172 ס''ם על 130 ס''ם ,היה לי מאוד קשה למצוא צילום איכותי בגודל דומה כדי לבצע את העבודה. רוב הצילומים שמצאתי היו קטנים מאוד לכן הייתי צריכה לחפש מידע כתוב על הציור כדי לאתר פרטים שבצילום לא נראו.
ארוחת בוקר בבית הסירה  רנואר ארוחת בוקר בבית הסירה רנואר שמאל זום ארוחת בוקר בבית הסירה רנואר החלק התחתון זום ארוחת בוקר בבית הסירה  רנואר ימין זום
העתקת הציור "ארוחת בוקר בבית הסירה" היא קודם כל מחקר רציני. ממבט ראשון אי-אפשר לתפוס את כל האלמנטים הנמצאים בציור. ויש ממש הרבה פרטים קטנים שאפשר לאתר אותם רק אם מתבוננים שעות בציור.
בשביל לייצור העתק כמה שיותר נאמן למקור, הייתי צריכה לחקור גם על טכיניקת עבודה של רנואר ולעבוד בטכניקה הזו. הטכניקה בה הוא השתמש נקראת טכניקת המכחול היבש, והתייחסתי גם לסקלת הצבעים שלו, במיוחד לאופן שבו התאורה השפיעה על הצבעוניות.
ולסיכום העבודה על הציור הייתה מאוד מרתקת, ואני הצלחתי לעשות עותק באמת מרשים! (ציורי שמן נוספים ניתן לראות בעמוד ציורי שמן ובפוסט הזה)
!