עיצוב אירוע בוטיק לחברת מיקרוסופט ישראל – האקתון 2019

לפני מספר שבועות הוזמנתי לחברת מיקרוסופט כדי להשתתף התהליכי העיצוב של אירוע בוטיק לחברת מיקרוסופט ישראל – האקתון, שמתקיים כל שנה במיקרוסופט. זהו אחד האירועים הכי מושקעים בחברה.
ציור רצפה תלת מימד של הלוגו של ההאקתון במעלית במשרדים של חברת מיקרוסופט ביקורת בעמוד העסקי שלי בגוגל על ידי המנהל של מרכז פיתוח של חברת מיקרוסופט
1. ציורי רצפה במעליות במשרדים של חברת מיקרוסופט: הכנה של הציורים כולל מודלים מפלסטלינה, הדבקה, ציורים הודבקו גם בחו”ל.
חלק אחד של ההזמנה היו מדבקות קיר ורצפה תלת ממדיות שהודבקו במעליות שבבנייני מיקרוסופט בהרצליה ובסניפים אחרים של החברה כולל סניפים בחול. במדבקות הופיעו דמויות המייצגות את ההאקתון: תמנון, דרקון ורובוט חמוד. כל הצבעים של הדמויות נלקחו מהלוגו של מיקרוסופט: כתום, ירוק, כחול וצהוב.
האתגר בציורים אלו היה ליצור אשליה שתתחיל בציור קיר ותשתלב בציור רצפה. תהליך יצירת הדימויים היה די ממושך ומורכב. בהתחלה בניתי מודלים של היצורים מפלסטלינה וביימתי סצנה שמדמה את היצורים במעלית. כדי שהציור הסופי יהיה כמה שיותר קרוב למציאות מבחינת תאורה ופרופורציות וכו’. בהמשך צילמתי את הסצנה המבוימת והתמונה שימשה לי כרפרנס לציור הסופי.
אני תמיד עושה בדיקה של האשליה שאמורה להיווצר בציור, על ידי כך שאני מדפיסה את הציורים בקטן וממקמת אותם על הרצפה, גם הפעם קודם הדפסתי את כל היצירות בשביל בדיקת האפקט התלת ממדי.
המודל מפלסטלינה של תמנון שלם שהוא אחד מן הסמלים של ההאקתוןהמודל מפלסטלינה של תמנון יוצא מהקירהמודל מפלסטלינה של דינוזאור שהוא אחד מן הסמלים של ההאקתוןהמודל מפלסטלינה של רובוט צ'אפי שהוא הסמל המרכזי של ההאקתוןהמודל של רובוט צ'אפי בפוטושופסקיצה איך רובוט צ'אפי ייראה במעלית בבנייני מיקרוסופט בהרצליה פיתוחהמדבקה עם ציור רצפה של תמנון לפני תהליך הדבקהמדבקת רצפה של תמנון אחרי תהליך הדבקהאנה קוגן ונעמה שהיא אחת מן המארגנות של האקתוןמדבקת רצפה של דינוזאור ובריכת מים עמוקים במעלית של חברת מיקרוסופטמדבקת רצפה של רובוט צ'אפי במעלית של חברת מיקרוסופטמדבקת רצפה של רובוט צ'אפי שהודפסה והודבקה בסיף מיקרוסופט בהודו
2. הקריקטורות של עובדי מיקרוסופט ברוב המשרדים של החברה: חיפה, תל אביב, הרצליה.
כל הקריקטורות התבססו על דמויות של גיבורי על כמו סופרמן, ספיידרמן, באטמן, וונדר וומן וכו’. הנושא של גיבורי על היה קשור לאסתטיקה כללית של אירוע החברה. אורי פינק, המאייר והקומיקסאי המדהים שגם יצר קומיקסים לאירוע, יצר שמונה דמויות מקוריות של גיבורי על שתיארו שמונה טיפוסים עיקריים של עובדי מיקרוסופט. הרעיון הוא שכל משתתף בהאקתון הוא בעצם גיבור על שיכול להסתדר עם עוד משימות קריאטיביות מעבר לג’וב שלו.
בזמן שציירתי את הקריקטורות, ניהלתי שיחות מעניינות אם העובדים אותם ציירתי. מצד אחד נהניתי מהשיחות ושמעתי על הפרויקטים המעניינים שעליהם עובדים משתתפי ההאקתון ומצד שני השיחות בזמן הציור עזרו לאנשים להעביר יותר בקלות את הזמן שבו הם היו חייבים לשבת בלי לזוז ולהסתכל לאותו כיוון, ולא לכולם זה פשוט.
מסתבר שעובדי מיקרוסופט מאוד מעריכים ואוהבים אומנות, וראיתי אותם נהנים מהתהליך, וחלקם אפילו חיכו בתור לקבל קריקטורה.
הקריקטורה של גבר בסגנון באטמן שציירתי במסגרת של ההאקתוןהקריקטורה של בחורה בסגנון וונדר וומן שציירתי במסגרת של ההאקתוןהקריקטורה של בחורה בסגנון ספיידרמן שציירתי במסגרת של ההאקתוןהקריקטורה של בחורה בסגנון סופרמן שציירתי במסגרת של ההאקתון
3. האלמנט הסופי שהייתי אמורה להכין לקראת ההאקתון, שהוא אירוע חברה המרכזי של מיקרוסופט, הוא ציור תלת ממד גדול בסגנון הסרט מטריקס. הרעיון היה של מנהל הגרז’ במיקרוסופט הרצליה – גיא שלב. בציור אפשר לראות מעין מעבדה שנמצאת מתחת לאדמה, ובתוכה יש קפסולות ,שבהן מגדלים מתכנתים –גיבורי על, אחד הגיבורים מנסה לברוח מהמעבה על ידי טיפוס בסולם ,שמוביל אותו לקפסולה הכי גבוהה.
בניתי מודל דיגיטלי קטן בתוכנת Scetchup , ועל פיו עשיתי את התכנון של הציור על PVC. את הצביעה של הציור עשיתי ביום לפני האירוע הלובי בכניסה למיקרוספוט. הרעיון של הציור קשור למסר ההאקתון – לצאת מהבועה האישית שלך ולממש את הרעיון הפנטסטי שלך.
המודל בפוטושופ של ציור רצפה תלת מימד שציירתי למיקרוסופט סקיצה של ציור רצפה אנמורפוזה למיקרוסופט על PVCתחילת העבודה על ציור רצפה במיקרוסופט ישראל בסגנון מטריקס תהליכי סיום של ציור רצפה להאקתון של מיקרוסופטציור רצפה תלת מימדי במיקרוסופט ישראל בסגנון מטריקססלפי תלת מימדי עם ציור רצפה מטריקס במיקרוסופט ישראל
הפרויקט מאוד הצליח, וכל האנשים שצוירו על ידי היו מבסוטים מאוד והיו גם כאלה שהתקשרו וביקשו לצייר גם אותם, כי לא הספקתי במהלך האירוע לצייר את כולם.
ציורי תלת מימד נוספים שיצרתי ניתן לראות בגלריה הזאת.
!