מחשבון פשוט לחישוב עלות צבע לציור קיר

עלות הצבע: 150
סך הכל ליטרים צבעיחידות ספריי: 1
אני מציירת על קירות קרוב ל20 שנה יש לי המון ניסיון בתחום. העובדה שציורי קיר בדרך כלל מצריכים התעסקות בצביעה והכנת הקירות שזה החלק הפחות אומנותי בעבודה שלי. רכשתי גם ניסיון רב בכל מה שקשור בעבודות צביעה רגילה. דבר זה הביא אותי לרעיון שהוא ליצור מחשבון קל לשימוש שבעזרתו ניתן לברר כמה בערך צבע תצרכו לקנות כדי לחסות קיר בגודל מסוים *בשתי שכבות צבע לפחות או כמה בערך כסף יעלה הצבע הספציפי שאותו תקנו.
*ברוב המקרים בשביל לצייר ציור קיר או גרפיטי תצטרכו לכסות את הקיר בשתי שכבות צבע או יותר. ואפילו צביעה פשוטה ברוב המקרים דורשת כיסוי הקיר בשתי שכבות צבע או אפילו יותר, למשל, במקרה אם מדובר על גוון מאוד כהה. המחשבון מחשב כמות צבע בשביל לצבוע את הקיר בגוון בכהות בינונית (לא יותר מדי בהיר ולא יותר מדי כהה).
*מחשבון זה מתייחס לצביעת קירות על ידי רולרים, מברשות וצבע ספריי בלבד! לגבי עבודה עם כלים אחרים כמו פיסטולת, איירברש, איירלס וכו’ אני אפרט במאמר אחר שלי בנושא צביעת קירות.
במחשבון שאותו יצרתי אני מתייחסת לפרמטרים הבאים –
השטח של הקיר שאתם רוצים לצבוע:
– אתם מזינים גובה ורוחב של הקיר, והמחשבון מחשב מחיר בינוני של כמות צבע שתצטרכו לרכוש בשביל לצבוע את הקיר בלפחות שתי שכבות צבע.
בחירת סוג של צבעים:
– הוספתי סוגי הצבעים הפופולריים ביותר כמו אקריליק, צבע שמן וספריי.
– המחשבון עובד עם מחיר בינוני של כל סוג צבע. אומנם אתם צריכים לדעת שיש הרבה תת-סוגים של כל הסוג שציינתי. לדוגמה, קיים צבע אקרילי לקירות חיצוניים ולפנימיים. קיימים שני סוגים של צבע שמן – צבע שמן על בסיס מדלל וצבע שמן על בסיס מים. קיימים גם המון סוגים של מרססי צבע (ספריי). אם אתם מעוניינים ללמוד את הנושא קצת יותר לעומק, אתם מוזמנים לקרוא את הכתבה שלי על סוגי צבעים לציור קיר.
חומר שעליו מציירים:
– פה אתם בוחרים מה הוא סוג המשטח שאותו אתם רוצים לצבוע? דוגמה למשטח: קיר בטון, גבס, קוליסה מעץ, פח וכו’.
– האם הקיר שלכם חלק או לא? זה קריטריון מאוד חשוב, כי למשל קיר שפריץ גס ידרוש בערך פי 4 צבע מבטון חלק.
יש לדעת שכל צבע מתאים לסוג משטח שונה. לדוגמה צבע אקרילי על בסיס מים לקיר חיצוני מתאים לצביעת קיר בטון שנמצא בחוץ. לפח מגולוון מתאים יותר צבע שמן. אך היום יותר ויותר נוטים להשתמש בצבעים סינטטיים על בסיס מים שמתאים להמון משטחים ולא רק לקירות וזה בגלל שהם הרבה פחות רעילים וחסרי ריח.
מאוד מקווה שהמחשבון שלי יעזור לכל המעוננים להבין מה הוא התקציב שתצטרכו ליצור לצביעת הקירות שלכם. בהצלחה!