ציור קיר של נוף על בודקה בכניסה למסילת ציון

קצת על הנושא של ציור קיר על הבודקה במושב מסילת ציון. הרעיון שלי היה להעלים את הבודקה בנוף המדהים של המושב. לצייר אליו המשך של היער מסביב. הבודקה לפני תחילת העבודה ואחרי:

הבודקה בכניסה למסילת ציון לפניהבודקה בכניסה למסילת ציון אחרי

תהליך העבודה על הקיר כל כך מלוכלך וקורוזיבי הוא תהליך הכנה של המשטח לציור. ולמה הוא כל כך שונה מתהליך הכנה לציור על קיר בטון רגיל? ולזה יש כמה סיבות:

.ה בודקה שהוא גם משטח הציור שלי, עמד כל היום בחוץ סמוך לכביש, לכן הוא מאוד מלוכלך ודורש ניקוי יסודי כדי שהצבע לא יתקלף ממנו. במקרה יש גם עבודות בכביש ,שמביאות איתן הרבה אבק.

2. הבודקה בנוי מפחי ברזל וזאת הסיבה לכך ,שלפני שימוש בצבע אקרילי אני צריכה לכסות את המשטח בחומר מקשר לצורך זה. אני משתמשת בחומר שנקרא “סופר יסוד” של חברת יעקובי. גם בצביעה אני משתמשת לא בצבעים הרגילים אלה צבעי סופרקריל מ.ד. אלה הם צבעים המיועדים לקירות חיצוניים. והם צבעים יותר עמידים בפני תנאי מזג אוויר השונים.

ציורי קיר לעסקים נוספים ניתן לראות בעמוד הזה.

ציורי דיוקן מצילום בצבע שמן בשביל לקוח מרמלה

לאחרונה ציירתי שני ציורי דיוקן של בעל ואשה שהוזמנו על ידי בנם. העבודה על הפורטרטים הנ”ל הייתה קשה במיוחד. והסיבה לכך היא – הצילומים שמהם ציירתי היו מאוד ישנות ובאיכות ירודה.

ללקוח לא היו יותר תמונות לכן הייתי חייבת להסתדר עם מה שיש. מצאתי את עצמי ממציאה מחדש את תווי הפנים של הזוג אותו ציירתי. הבחור שהזמין את הציור היה שותף בתהליך העבודה. שלחתי לו צילומים עדכניים של הציור והוא נתן את ההערות שלו. בסופו של דבר הוא יצא מרוצה.

ציור דיוקן לפי צילום של אבאציור דיוקן לפי צילום של אמא

ציורי דיוקן על בד קנבס נוספים ניתן לראות בגלריית ציורי שמן שלי.

ציורים דיגיטליים ומדבקות קיר לסינמה סיטי ירושלים

מדובר על הפרויקט שסיימתי לפני שנתיים, אולם רק עכשיו מצאתי זמן לכתוב עליו. הסיפור התחיל מסטודיו חץ שנמצא בסינמה סיטי גלילות. הם פנו עלי משום שהתעניינו בציורים דיגיטליים איכותיים שיוכלו להגדיל , להדפיס ולהדביק על כ-60 קירות שישמשו כתפאורה למיצגי פסלים שיוצבו בסינמה סיטי ירושלים ברחבה של הפסלים. בשל סיבות תקציביות הוחלט שאני יצייר רק 10 מתוך כל התפאורות שהן בעיקר ארמונות ומגדלים כלומר תמונות מורכבות יותר (ולא נופים).

תיהנו מגלריית הציורים – בכל שורה מצד ימין נמצאת מדבקת קיר ומשמאל המקור הדיגיטלי שלה:

מדבקת קיר בניית מגדל בבל מבוססת על הציור הדיגיטליציור דיגיטלי בניית מגדל בבלציור דיגיטלי ארמונו של המלך שלמהציור דיגיטלי ארמונו של המלך שלמהמדבקת קיר ארמונו של המלך שלמה מבוססת על הציור הדיגיטליציור דיגיטלי ארמונו של המלך שלמהמדבקת קיר ארמונו של פרעה רעמסס מבוססת על הציור הדיגיטליציור דיגיטלי ארמונו של פרעה רעמססמדבקת קיר שמשון הגיבור מבוססת על הציור הדיגיטליציור דיגיטלי שמשון הגיבורמדבקת קיר אוהל יצחק מבוססת על הציור הדיגיטליציור דיגיטלי אוהל יצחק

העבודה על הפרויקט הייתה מאוד מעניינת. במהלך הפרוייקט עבדתי בצמוד למעצבת תפאורות ועל פי הסקיצות שהיא עשתה. חוץ מהסקיצות היא גם עשתה עבודת תחקיר מאוד מקיפה על התקופה התנכית. היא אספה המון חומר וויזואלי על הנופים והמקומות אותם איירתי בהמשך. הכל הייה צריך להיות מדוייק עד הפרט האחרון החל מהסקלה הצבעונית ועד לפרטים הכי קטנים כמו כדים כלי נשק ואובייקטים אחרים שהיו חלק מהתמונה.

לפני תחילת עבודה על כל מדבקת קיר קיבלתי: א. תמונה עם מיקום הפסל על גבי הרקע והנחיות ברורות למיקומו ב. חומרים על התקופה כמו צילומים של אובייקטים ארכיאולוגיים, צילומים של נופים וכו’. הרעיון היה ליצור תחושה אוטנטית כמה שיותר. ואני שמחה שלקחתי חלק בפרויקט כל כך מעניין.

ציורים לעסקים נוספים ניתן לראות בגלריה הזאת.

עיצוב לוגו בסגנון מסע בין כוכבים

לאחרונה עיצבתי לוגו לחברת אינטרנט. הלקוח ביקש לייצור דמות מקורית שתופיע בלוגו לצד הפונט שבחר הלקוח ושלך לי אותו. הפעם הלקוח היה מאוד מעורב ביצירת הדמות. הוא ידע בדיוק איך הוא רוצה שהיא תיראה.

לכן תהליך יצירתה היה די קצר מפני שתפקידי במקרה זה היה מאוד ברור. הייתי צריכה לאייר את הדמוי של חייזר בסגנון מסע בין כוכבים שהיה עד עכשיו רק בדמיונו של הלקוח ולהפוך אותו לאובייקט וויזואלי.

לוגו בסגנון מסע בין כוכבים

ציורי לוגו נוספים שיצרתי בשביל לקוחות שונים ניתן לראות בגלריית ציורי לוגו לעסקים.

ציור קיר תלת מימדי של נוף ימי בפרגולה

לפני מספר שבועות ציירתי בביתה של משפחה נחמדה מנהריה ציור קיר תלת ממדי של נוף ימי. הציור צויר על אחת הקירות החיצוניים של הבית ומעליו פרגולה. הבית נמצא קרוב לחוף נהריה. לפני כמה שנים נבנה בית מלון מול הבית וחסם את הנוף הימי המדהים, שפעם נהנו ממנו כל בני המשפחה. לכן הרעיון היה ליצור בפרגולה בחצר של הבית את אותו הנוף הימי, שהוסתר על ידי בית המלון החדש.

ציירת אנה קוגן מציירת נוף ימי בנהריההחלק המרכזי של ציור קיר בפרגולההחלק הימני של ציור קיר בפרגולהציור קיר של נוף ימי בשלמותו

ציורי קיר תלת מימדים נוספים ניתן לראות בגלריה הזאת.

ציורי קיר לחדרים של שני בנים מרחובות

ציירתי שני ציורי קיר לחדרי ילדים בבית פרטי ברחובות. הבן הבחור כמובן רצה ציור של שחקני ברצלונה וריאל מדריד: ליאונל מסי ורונלדו. ציירתי אותם נאבקים על כדור. הציור יצא מאוד ריאליסטי, אחיו הקטן של הילד ראה את הציור בחדר והחליט שהוא רוצה בדיוק כזה גם בחדרו.

כמובן שאמו של הילד שכנעה אותו לשנות את דעתו ולחזור לנושא שעליו סיכמנו לפני. נושא זה היה נוף פסטורלי עם כל החיות שהילד אוהב. לבסוף שני הבנים היו מבסוטים מציורי הקיר שלהם ואני מזה שלא הצטרכתי לצייר את אותו ציור פעמיים.

ציור קיר של מסי ורונלדו נאבקים על כדור לחדר נוערציור קיר של הנוף הפסטורלי לחדר ילדים

ציורי קיר לחדרי ילדים נוספים ניתן לראות בגלריה הזאת.

ציורי קיר תלת ממדיים במסעדת סומסה בתל אביב

מסעדה בשם סומסה התחדשה בשני ציורי קיר יפהפיים שבוצעו על ידי. המסעדה נמצאת במתחם בורסה ברמת גן. הציור הראשון צויר ליד הבר. הנושא של הציור הוא יין וחביות . מיקומו של הציור מוצלח מאוד. גם התאורה מאוד מוסיפה ליצירה של תחושה תלת מימדית.

הציור השני די שונה מהראשון. המטרה העיקרית של ציור זה היא ליצור אשליית עומק. בציור מצוייר חלל גדול עם נישות וצמחים שונים. חלל זה יוצר תחושה של גינה קסומה בתוך מבנה.

ציור קיר תלת ממדי של בריכה דקורטיבית במסעדת סומסהציור קיר של חביות יין במסעדת סומסה בת''א

שני הציורים משלימים חד את השני ותורמים ליצירתה של אווירה מיוחדת ויוקרתית במסעדה שהיא די שמרנית בתפריט שלה. ציורי קיר לעסקים אחרים שצוירו על ידי ניתן לראות בגלריה הזאת.

ציור רצפה תלת מימדי ברחובות

בבית חולים לבריאות הנפש איתנים אני עובדת כבר שנים רבות. הפעם קיבלתי פרוייקט לעשות ציורי קיר במחלקה לאוטיסטים. אין הרבה חופש בבחירת נושא, כשהמדובר במקום כזה. הציורים צריכים להיות רגועים וניטריליים אך גם אופטימיים.

תפקידם גם להרחיב את המקום מבחינה ויזואלית. כך יצא שהמקום לא מואר מספיק ולא גדול במיוחד,כל הרהיטים הם בגוונים עפרפרים, מסכנה הרגשה קודרת. בסופו של הדבר הציורם במקום כזה הם הכרחיים, מפני שהמחלקה ריקה מכל דבר שיוצר אצל הנמצאים במקום תחושה ביתית או כל תחושה נעימה אחרת.

ציור רצפה תלת מימדי בבית הספר פרחי מדע ברחובות

בגלרייה הזאת ניתן לראות ציורי קיר תלת מימדים נוספים.

ציורי קיר באיתנים מחלקת אוטיסטים

בבית חולים לבריאות הנפש איתנים אני עובדת כבר שנים רבות. הפעם קיבלתי פרוייקט לעשות ציורי קיר במחלקה לאוטיסטים. אין הרבה חופש בבחירת נושא, כשהמדובר במקום כזה. הציורים צריכים להיות רגועים וניטריליים אך גם אופטימיים.

תפקידם גם להרחיב את המקום מבחינה ויזואלית. כך יצא שהמקום לא מואר מספיק ולא גדול במיוחד,כל הרהיטים הם בגוונים עפרפרים, מסכנה הרגשה קודרת. בסופו של הדבר הציורם במקום כזה הם הכרחיים, מפני שהמחלקה ריקה מכל דבר שיוצר אצל הנמצאים במקום תחושה ביתית או כל תחושה נעימה אחרת.

התפקיד של ציורי הקיר שלי במחלקה היה ליצור את אותה האווירה שלא הייתה קיימת עד עכשיו.

ציור קיר של עץ ודשא באיתנים מחלקת אוטיסטיםציור קיר של 3 עציצי קיר באיתנים מחלקת אוטיסטיםציור קיר של ארץ הקודש באיתנים מחלקת אוטיסטיםציור קיר של עציץ קיר באיתנים מחלקת אוטיסטיםציור קיר של עמק הירדן באיתנים מחלקת אוטיסטיםציור קיר של פרחי חמניות באיתנים מחלקת אוטיסטיםציור קיר של ארץ הקודש בעונת האביב באיתנים מחלקת אוטיסטים

ציור קיר בחדר אוכל של איתנים ניתן לראות בפוסט הזה. עוד כמה ציורי קיר בסגנון TROMP L’OEIL ניתן לראות בפוסט הזה.

ציור שמן על בד כנווס “הארוחה” על ידי צייר אנונימי

ציור מיוחד זה הוזמן על ידי זוג מאור יהודה. את ההשראה לציור הם קיבלו בעת היותם בבית מלון בהולנד בו הם ראו תמונה שהתאהבו בה ממבט ראשון. לקוחות לא ידעו מי הצייר שצייר את התמונה ולא מה השם של התמונה. הם פשוט צילמו את התמונה בבית מלון, והצילום הזה היה בעצם המקור שממנו העתקתי את התמונה.

ציור שמן על בד כנווס

הגעתי לביתם כדי להחליט ביחד על גודל התמונה ומיקומה בסלון. אחרי בחירת הגודל המתאים, הזמנתי כנווס. את הכנווס רכשתי בחנות שנקראת כנווס ברחוב אילת בתל אביב. לדעתי זו חנות כנווס הטובה ביותר באזור המרכז.

למרות שזה היה העתק מאוד נהנתי לצייר אותו והרגשתי שאני מקימה לתחיה את הסיפור שמתואר בתמונה ממנה העתקתי, הדמויות נראו כמעט חיות ונראה שבעוד רגע הן מתחילות לשוחח ביניהן. הלקוחות יצאו מאוד מרוצים וכבר חושבים על עוד ציור.

ציורי שמן על בד כנווס ניתן לראות בגלריית ציורי שמן שלי.